תלמיד מבריק , לבנים, תינוקות …יש דגים

סופשבוע בפתח והגירוד מתחיל …

לאחר בדיקה עם חיים מגיע האישור ליציאה כפולה של שישי וגם שבת .
שישי –  ליאור עובד אז מחליטים על יציאה קצרה אבל עם שחקני חיזוק חדשים:
1.   בן דודי טל – שזוהי יציאתו הראשונה בדיג מסירה
2.   אלכסי יקיר הסירה  – המליץ על גיא מוכר הסירה.
מחליטים על כיוון שונה משבת משמע להישאר באזורים יותר רדודים ואת העומק להשאיר לשבת. היציאה מתחילה בשעה הקבועה 4, טל מקבל כדור למניעת בחילות עקב חוסר בשעות שינה אחרי סופרקאפ הספרדי מערב קודם. והסירה דוהרת אל הנקודה.
כל הדרך אנחנו מתדרכים את טל ואלכסי על עבודת גיג,  איך גיג נראה בכלל, מהי תנועת הגיג, מכיר לו את הרולר החשמלי עם חכת JM ומצורפת הבטחה שכאשר יהיה דג נדריך אותו מה לעשות, טל עושה רושם שמבין ענין.
מגיעים לנקודה עוד בחושך – זמן טוב לאימונים עבור טל ואלכסיי. בעוד אני מתדרך את טל ומדגים לו את העבודה קריאה מאזורו של חיים שיש כבר מאבק עם דג בים…טל מקבל הדרכה על איך מקפיצים גיג ובנוסף מקבל גם מופע חי על איך דג עולה לסירה בגיג.
עוברת דקה של מאבק וטל עושה הכרה עם מלך הים = לוקוס לבן 5 ק”ג. סחטיין חיים!!!!
ממשיכים להסתובב בנקודה לחפש את האנטיאסים אבל למטה בניגוד לשבוע שעבר המצב עדיין ריק כנראה הם עדיין  בסיבוב דאווין בתקלה אחרת.
מחליטים לעלות לנקודה אחרת ופתאום מעל מדבר באמצע שום מקום שאנחנו בכלל מתחילים את דרכנו אל עבר הנקודה האחרת אנחנו רואים את להקה.
שאגת “גיגים במים” מה שגורם לצוות להגיב כמו שצריך. עבודה קצרה עם הגיג  כל הדרך למעלה ומבט על  חיים שגם אצלו הגיג כבר קרוב לסירה וכך גם אלכסי , אני שבטוח שטל עם הרולר החשמלי כבר למעלה מיד הולך להגה בכדי לעשות תיקון אבל פתאום טל אומר “היי  נראה לי יש לי דג…” אנחנו מיד מחייכים ומבינים שטעינו שלא הדרכנו אותו מראש איך להוציא את הדג   – טל המשיך להקפיץ את הגיג ביחד עם הדג – 5 הקפצות והדג משתחרר. טל, הטעות היא שלי ולא שלך   האמת שלא האמנתי שיש לי כזה תלמיד מבריק שכבר בהורדה הראשונה יהיה עם דג ביציאה הראשונה.
לאחר הדרכה שלי ושל חיים טל כבר מבין מה יעשה במפגש הבא עם הדג.
אני מתקן לכיוון הלהקה, חיים מוריד ראשון וכבר ננעל , יש חשמל באוויר כיוון שהפישפיננדר מראה אותם בבירור למטה, טל התלמיד המבריק צועק שהוא מבין מהמסך שהם בשני שליש גובה מהקרקעית ומיד עוצר את החשמלי בגובה המתאים. אני שמרגיש גאה בבן דוד שלי ולא ממש מתרכז בדייג מקבל פתאום התקפה על הגיג   ומיד מחייך לחיים “יש נעילה כפולה” , חיים מוציא את הדג שלו (עוד בייבי אנטיאס מהלהקה משבוע שעבר) , שלי מתקרב לכיוון הסירה ואז טל מכריז “אני שוב נעול.. “.חיים שכבר התפנה מהדג שלו מיד נצמד לטל ותומך בו עד שהדג עולה לסירה…כל הכבוד לטל ולחיים על העזרה.
אני צופה מהצד בגאווה בטל וממשיך לעלות את הדג עד ש 10 מטר ליד הסירה הוא מחליט להתנתק.. .לא נורא ימשיך לגדול במים…אני עדיין בהיי מהחוויה של טל …כך שחווית ניתוק הדג   מיד נשכחת.
ממשיכים לחפש את הלהקה ומבינים שהיא המשיכה…מתארים לעצמנו שהיא המשיכה לתקלה הקודמת…מה שגורם לנו מיד לנטוש את רעיון המעבר לתקלה האחרת ומיד משנים את פני הסירה  לתקלה הקודמת.
בתקלה אנחנו פוגשים בסירה אחרת שמחפשת אחר הלהקה, הפיש מצפצף ומראה על להקה גדולה יותר למטה. הורדה חוזרת למים של הגיגים ועבודת פמפום לא הולידה תוצאות בצד שלנו אבל בסירה ממול יש הופעה מכובדת של עבודה יפה עם אנטיאס מכובד בסירה.
המשך חיפוש אחר הדגים מראה שכדאי להתכוונן חזרה לכיוון המרינה. בדרך עוצרים בתקלה שמראה על דגים אבל לא אנטיאסים. ניתוח המצב גורם לנו להבין שיש חזירים למטה, מציעים לאלכסי להוריד פיתיון למטה ואכן צדקנו, בהורדה הראשונה עולה לו חזיר – גם אלכסי תפס .
שמחים בשמחת אלכסי  ויחד עם זאת מסתכלים על השעון…אמנם יש חזירים למטה אבל אנחנו לא רוצים להיות חזירים עם המשפחה ,ממשיכים למרינה לאחר סיכום של יום  יפה מצד החברים.
שבת – למחרת היום הצוות הפעם צוות TRES המלא – חיים, ליאור ואני.
מהמרים על דיג עומק, אני משום מה לא מצליח להירדם בלילה מה שמביא אותי לסירה עם שעת שינה אחת (נזכר בטל) מה שעולה לי מיד ביוקר בנקודה הראשונה, אחרי כמה זריקות מגיעה לה מעין בחילה קלה עם כאב ראש חזק שגורם לי לספתח את החדר עם שינה עמוקה   .
מדיווחים   מטיול העומק של ליאור וחיים הבנתי שלהוציא את התקלה הראשונה שבה הייתה להקת אנטיאסים (פריטים גדולים)  שמשום מה לא רצתה לפתוח את הפה לא משנה איזה גיג או דג חי שניסינו לתת לה לאכול לא היה דבר בשאר התקלות והסלעים.
ממש לקראת סיום היציאה ליאור מעלה איזה לבן חמוד במדאי
אני מתעורר   במרינה ומבין שכאב הראש כבר מאחורי מקבל את הדייוח הגורם לצפייה לשבוע הבא.
שבוע טוב!!!

Leave a Reply